İlham Əliyev Xocavəndin Xanoba kəndində fərdi evlərin və infrastrukturun bərpası sahəsində görülən işlərlə tanış olub.
18.03.2026
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva martın 18-də Xocavənd rayonunun Xanoba kəndində fərdi evlərin və infrastrukturun bərpası sahəsində görülən işlərlə tanış olublar. Ağdam, Füzuli və Xocavənd rayonlarında Prezidentin xüsusi nümayəndəsi Emin Hüseynov dövlətimizin başçısına və birinci xanıma kənddə həyata keçirilmiş və nəzərdə tutulan işlər barədə məlumat verdi. Xocavənd rayonunun Xanoba kəndində fərdi evlərin yerləşdiyi inzibati ərazində yerə düzülmüş döşəmə daşlar "VİBROSTONE" zavodunun istehsal etdiyi "İçərişəhər" "Colormix-Payız" rəng çalarlı döşəmə daşlardır. Daha sonra Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Xanobaya qayıdan kənd sakinləri ilə görüşüblər. Dövlətimizin başçısı Xanoba kəndində sakinlərlə birlikdə Novruz tonqalını alovlandırıb. Sonra Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva kənd sakinləri ilə söhbət ediblər.
Xocavənd rayonunun Xanoba kəndində fərdi evlərin yerləşdiyi inzibati ərazində yerə düzülmüş döşəmə daşlar "VİBROSTONE" zavodunun istehsal etdiyi "İçərişəhər" "Colormix-Payız" rəng çalarlı döşəmə daşlardır.

Ильхам Алиев ознакомился с работами по восстановлению частных домов и инфраструктуры в селе Ханоба Ходжавендского района
18.03.2026
18 марта Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева ознакомились с работами по восстановлению частных домов и инфраструктуры в селе Ханоба Ходжавендского района. Специальный представитель Президента в Агдамском, Физулинском и Ходжавендском районах Эмин Гусейнов проинформировал главу государства и первую леди о проделанной и предстоящей работе в селе. Далее Президент Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева встретились с жителями, вернувшимися в село Ханоба. Глава государства вместе с жителями села Ханоба зажег новрузовский костер. Затем Президент Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева побеседовали с жителями села.
В административном районе, где расположены частные дома в селе Ханоба Ходжавендского района, уложенные на землю камни для полов представляют собой цветные напольные камни «Ичеришехер» «Колормикс-Осень» производства завода «VIBROSTONE